To ja Warszawa

poznajmy się lepiej

Aktualności

Nieudana ustawka Rafała Trzaskowskiego z tabloidem Super Expressu?

Rafał Trzaskowski kasujący bilet w autobusie | Fot. Paweł Dąbrowski

W sieci od kilku dni pojawiły się zdjęcia prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego w komunikacji miejskiej. Za ich wykonanie odpowiedzialny jest Paweł Dąbrowski, którego zdjęcia zostały umieszczone na stronie tabloidu Super Express z tytułem: „Tak Trzaskowski jechał do pracy – a już nie jeździ?

Faktycznie na przedstawionych zdjęciach Super Expressu widać prezydenta Warszawy, który początkowo idzie ulicą do przystanku autobusowego, a później przesiada się do metra, aby ostatecznie dojechać do miejskiego ratusza na placu Bankowym.

Wyjątek nie potwierdza reguły. Jeden raz to nie na co dzień

Jednak sytuacja na jednym ze zdjęć, które zostało opublikowane, sugeruje, że jednak prezydent Warszawy na co dzień nie korzysta z transportu zbiorowego. Na fotorelacji widać, jak Rafał Trzaskowski dzięki pomocy „przypadkowego” chłopaka, dowiaduje się jak skasować bilet – co może oznaczać, że niezbyt często podróżował komunikacją miejską w Warszawie. Ponadto pasażerowie, którzy korzystają na co dzień z transportu publicznego w znaczącej mierze, posiadają Warszawską Kartę Miejską i potrafią samodzielnie dokonać aktywacji karty lub skasować bilet w kasowniku.

Sesja fotograficzna w transporcie publicznym

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na jakość wykonanych zdjęć. Widać po nich, że nie zostały zrobione nawet dobrym smartfonem z ukrycia, a wręcz profesjonalnym aparatem (zapewne lustrzanką, ponieważ nie ma strat na jakości na zoomie), który ma swoją masę i nie jest łatwy do ukrycia.

Oprócz odpowiedniego sprzętu do wykonania dobrych zdjęć istnieje podejrzenie, że ten sam chłopak, który na początku w autobusie pomaga Trzaskowskiemu, w metrze stoi obok prezydenta i odgrywa swoją rolę na drugim tle całej sesji fotograficznej.

Fot. Paweł Dąbrowski

Nawet na dziedzińcu ratusza, który jest chroniony i nie można bez zezwolenia wejść i wykonywać fotorelacji, fotograf śmiało wykonywał zdjęcia dla prezydenta, który kroczył do pracy.