To ja Warszawa

poznajmy się lepiej

Aktualności

Platforma Obywatelska traci władzę na warszawskiej Ochocie. Opozycyjni radni chcą odwołać burmistrza

Budynek Urzędu Dzielnicy Ochota | Źródło: Google Mapy

Nastroje w Radzie Dzielnicy Ochota już od ubiegłego roku były nerwowe, świadczyły o tym polityczne działania byłej przewodniczącej rady Sylwii Mróz, która przerwała sesję Rady Dzielnicy dwukrotnie, aby zablokować działania opozycji. Dzisiaj opozycyjni radni Ochoty planują odwołać burmistrza z ramienia PO.

W ubiegły piątek 9 kwietnia 2021 roku nastąpiła zmiana na stanowisku przewodniczącego Rady Dzielnicy Ochota. Nowym przewodniczącym został Krzysztof Wojciechowski, który przynależy do klubu Prawa i Sprawiedliwości. Zastąpił on na tym stanowisku radną Sylwię Mróz z Koalicji Obywatelskiej.

Wybór nowego przewodniczącego to pierwsze realne zmiany od dłuższego czasu w Radzie Dzielnicy, które są związane z zawarciem umowy koalicyjnej pomiędzy klubem radnych PiS i klubem radnych Zawsze z Ochotą. Krzysztof Wojciechowski zapowiedział, że jako przewodniczący planuje zmienić sposób pracy rady, do której to większa część radnych miała negatywną ocenę.

Dzisiaj kolejna sesja Rady Dzielnicy Ochota

Na piątkowej sesji 16 kwietnia 2021 roku opozycyjni radni z większością koalicyjną planują odwołać obecną burmistrz Katarzynę Łęgiewicz.

Poproszona o komentarz do obecnej sytuacji na Ochocie radna Małgorzata Żuk (PiS) powiedziała dla To ja Warszawa: „Zarząd Dzielnicy powinien cieszyć się poparciem większości radnych. Jeżeli, tak jak w przypadku naszej dzielnicy, dochodzi do zmiany większości i nawiązania współpracy między opozycyjnymi klubami to wyrażenie wotum zaufania bądź nieufności dla zarządu jest naturalnym procesem. Mam nadzieję, że uda się dzisiaj dokonać przełomu i zakończyć wielomiesięczny marazm w Radzie, który zdecydowanie nie jest korzystny ani dla Ochoty, ani tym bardziej dla jej mieszkańców”.