To ja Warszawa

poznajmy się lepiej

Aktualności

Trzaskowski i jego radni stracili władzę na Ochocie. Nowa koalicja wybrała nowego burmistrza dzielnicy

Rafał Trzaskowski i logotyp Dzielnicy Ochota | Źródło: Fot. Adrian Grycuk, wikimedia.org, wprowadzono zmiany

Piątkowa sesja Rady Ochoty pierwszy raz od ponad roku odbyła się w stacjonarnej formie obrad. Głównym punktem posiedzenia było odwołanie burmistrz Katarzyny Łęgiewicz związanej z Platformą Obywatelską. Głosami radnych z klubu PiS i Zawsze z Ochotą wybrano Sławomira Umińskiego na nowego burmistrza.

Sesja rady odbyła się w hali sportowej XLVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Edwarda Dembowskiego przy ulicy Barskiej wyjątkowo w tradycyjnej formie. Na posiedzeniu pojawiło się 18 radnych spośród 23.

Wniosek w sprawie odwołania obecnej burmistrz został poparty 12-toma głosami. Za zmianą opowiedzieli się radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Zawsze z Ochotą. Szóstka radnych Koalicji Obywatelskiej była przeciwko.

Kim jest nowy burmistrz Ochoty?

Nowym burmistrzem został Sławomir Umiński związany z PiS. Radny Bielan, który zasiadał w komisji rewizyjnej i komisji oświaty. Zawodowo jest wieloletnim przedsiębiorcą, który odpowiadał za poziom zysku dla firmy i sprzedaż produktów. Mieszka na Bielanach.

Podczas prezentacji przed radą zapowiedział, że: „Zależy mi na modernizacji placu Narutowicza, to temat, który pojawia się w interpelacjach. Kładka pieszo-rowerowa nad torami na Rakowcu, modernizacja ogrodu jordanowskiego, hala sportowa przy szkole 264”.

Jeżeli chodzi o zmiany kadrowe w urzędzie, stwierdził: „Podstawą weryfikacji są kompetencje. Trzeba pamiętać, że w urzędzie pracują ludzie, którzy mają rodziny, a czas jest trudny. Te zmiany, które szły w dobrym kierunku, będziemy kontynuować”.